Reklama

Reklama

Dynamiczny rozwój pandemii w Niemczech. Padł rekord

Ze względu na dramatyczny wzrost zakażeń koronawirusem w Niemczech, pełniąca obowiązki kanclerza Angela Merkel wezwała rząd federalny i rządy krajów związkowych do koordynacji działań. Sytuacja wymaga jej zdaniem szybkiej i jednolitej reakcji - poinformowała w środę agencja dpa.

Pandemia rozprzestrzenia się dramatycznie. Merkel jest w stałym kontakcie z krajami związkowymi i ewentualnymi przyszłymi partiami koalicyjnymi, aby jak najszybciej doprowadzić do ustalenia daty spotkania w sprawie pandemii koronawirusa - powiedział w środę w Berlinie rzecznik rządu Steffen Seibert.

Padł rekord

- Wirus nie bierze pod uwagę procesów politycznych ani okresów przejściowych - powiedział Seibert. Merkel wielokrotnie dawała do zrozumienia, że jest gotowa na konferencję z premierami krajów związkowych. Kanclerz jest zaniepokojona szybkim rozwojem pandemii, szczególnie w niektórych regionach, powiedział rzecznik. 

Reklama

Okazuje się, że liczba zakażeń zależy od poziomu wyszczepialności. Jedną z rzeczy, które powinny zostać wyjaśnione podczas federalno-landowego okrągłego stołu, jest wspólny wysiłek na rzecz osiągnięcia większej szybkości w szczepieniach przypominających.Urzędy zdrowia w Niemczech zgłosiły do Instytutu Roberta Kocha (RKI) więcej nowych infekcji wywołanych przez koronawirusa niż kiedykolwiek od początku pandemii. Według danych RKI podanych w środę, w ciągu jednego dnia zanotowano 39 676 nowych przypadków. Poprzednie maksimum odnotowano w piątek na poziomie 37 120.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje