Reklama

Reklama

Dwoje dzieci brutalnie zamordowanych w Gwatemali

Tysiące żałobników pożegnały we wtorek dwoje dzieci, które zostały brutalnie zamordowane przez porywaczy w Gwatemali – podaje AFP. Do zdarzenia doszło w wiosce Cerro Alto.

Według relacji świadków, dzieci - w wieku 10 i 11 lat - zostały uprowadzone w miniony piątek. Porywacze zatrzymali się czarnym samochodem przy wracających ze szkoły młodych uczniach, siłą zaciągnęli ich do środka i odjechali.

Porywacze zażądali okupu, ale biednych rodzin dzieci nie było stać na jego opłacenie. Nieco później ciała zamordowanych chłopców znaleziono przy drodze w torbach foliowych.

"Był pilnym uczniem. Zawsze wcześniej wychodził do szkoły, żeby nie spóźnić się na zajęcia. W przyszłości chciał zostać księdzem" - powiedziała podczas uroczystości żałobnej w szkole Maria Cotzajay, mama jednego z zabitych dzieci.

Reklama

Zamordowano 943 dzieci

Hołd zamordowanym chłopcom złożyły tysiące osób. Część z nich wzięła udział w spotkaniu w szkole, reszta dołączyła do pogrążonych w żałobie rodzin w drodze na cmentarz.

UNICEF w specjalnie wydanym oświadczeniu potępił zbrodnie i wezwał do zakończenia przemocy wymierzonej w dzieci, a także poprawy ich bezpieczeństwa w Gwatemali.

W ubiegłym roku w Gwatemali zamordowano 943 dzieci.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje