Reklama

Reklama

Dwa ciała odnaleziono na Elbrusie. Rosjanie: To Polacy

Na zachodniej ścianie Elbrusa, najwyższego szczytu Kaukazu, odnaleziono dwa, a nie jak wcześniej informowano trzy ciała turystów - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Według rosyjskich służb to zaginieni polscy alpiniści.

Jak dowiedział się reporter RMF FM, ciała turystów dostrzeżono z pokładu śmigłowca. Początkowo podano informację, że udało się odnaleźć ciała trzech osób. Po dotarciu ratowników na miejsce okazało się, że na zboczu są dwa ciała i kurtka.

Wcześniej reporterowi RMF FM Pawłowi Balinowskiemu udało się ustalić, że Polacy najprawdopodobniej wybrali się w góry Kaukazu za pośrednictwem prywatnej firmy, nie zgłaszali też swojej wyprawy do Polskiego Związku Alpinizmu.

MSZ na razie nie ujawnia ich tożsamości ani nawet miasta, z którego pochodzą. Z informacji służb konsularnych wynika, że Polacy zaginęli w niedzielę wieczorem.

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że trzej wspinacze odłączyli się od grupy, liczącej najprawdopodobniej w sumie 6 osób. Miało się to stać podczas schodzenia z góry. Ich towarzysze stracili z nimi kontakt i zaalarmowali służby. Wczoraj wieczorem ratownicy natrafili na plecak, w którym był paszport jednego z zaginionych turystów.

Dziś rano wznowiono zawieszone wczoraj z powodu złej pogody poszukiwania.

(abs)

Krzysztof Zasada

Paweł Balinowski

CZYTAJ TAKŻE NA RMF24.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy