Reklama

Reklama

Dramat w Tatrach. Polak spadł w przepaść

71-letnie turysta z Polski idąc w środę na Rysy od strony słowackiej spadł w przepaść w kierunku Żabich Stawów Mięguszowieckich. Mężczyzna po upadku z około 300 metrów doznał poważnych obrażeń głowy i urazów wewnętrznych – poinformowali słowaccy ratownicy górscy z Horskiej Zachrannej Służby.

Słowaccy ratownicy górscy z Horskiej Zachrannej Służby poinformowali, że w środę trafiło do nich zgłoszenie z prośbą o pomoc z Tatr Wysokich. 

"Podczas wspinaczki na Rysy nad przełęczą Waga, polski turysta idąc w kierunku Żabich Stawów Mięguszowieckich wypadł ze szklaku. Zgłaszający nie miał kontaktu wzrokowego ani słuchowego z mężczyzną" - napisali ratownicy.

Tatry. Polski turysta spadł w przepaść. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala

Z informacji, które przekazali słowaccy ratownicy wynika, że 71-letni turysta spadając z około 300 metrów doznał poważnych obrażeń głowy oraz najprawdopodobniej obrażeń wewnętrznych.

Reklama

Na miejsce zadysponowano służby z Regionalnego Ośrodka Tatry Wysokie, które współpracując z ratownikami lotniczymi zlokalizowali rannego mężczyznę z pokładu śmigłowca. "Następnie turysta został ewakuowany  z trudnego terenu do Starego Smokowca, gdzie rannemu udzielili pierwszej pomocy. Następnie Polak został przewieziony do szpitala w Popradzie" - podają ratownicy.

Po słowackiej stronie Tatr panują obecnie trudne warunki. Na stronie HZS widnieją ostrzeżenia o drugim stopniu oblodzenia oraz niskich temperaturach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy