Reklama

Douglas Emhoff w Polsce. Mąż Kamali Harris odwiedzi Kraków i Auschwitz

Douglas Emhoff, mąż wiceprezydent USA Kamali Harris, odwiedzi pod koniec stycznia Kraków i Oświęcim. Jak poinformował Biały Dom, w programie znalazła się m.in. wizyta w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Jak poinformował w komunikacie Biały Dom, Doug Emhoff będzie w Krakowie w dniach 26-29 stycznia, a 27 odwiedzi miejsce pamięci i muzeum w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau, gdzie złoży wieniec w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. 

USA. Mąż Kamali Harris odwiedzi Kraków i Auschwitz w ramach walki z antysemityzmem

Później uda się do Berlina na spotkanie rządowych wysłanników i koordynatorów do walki z antysemityzmem.

Wizyta męża wiceprezydent ma promować "wysiłki administracji Bidena i Harris w zakresie walki z antysemityzmem na całym świecie". Zarówno w Krakowie, jak i w Berlinie Emhoff ma spotkać się z lokalnymi społecznościami żydowskimi i przedstawicielami organizacji społecznych.

Reklama

Wizyta Emhoffa, pochodzącego z żydowskiej rodziny mającej korzenie w Polsce, będzie kolejną w serii jego inicjatyw związanych ze zwalczaniem antysemityzmu. 

W czwartek w tej sprawie spotka się z kongresmenami z obydwu partii, zaś wcześniej ostrzegał w Białym Domu o "epidemii nienawiści" przeciwko Żydom w USA, zwracając uwagę na otwarty antysemityzm gwiazd świata rozrywki, takich jak Kanye West.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: USA | Polska | Kamala Harris | Auschwitz-Birkenau   | obóz Auschwitz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy