Reklama

Reklama

Donald Trump zapowiedział "wielkie oświadczenie". Ogłosi start w wyborach?

Były prezydent Donald Trump powiedział w poniedziałek wieczorem w Ohio, na ostatnim wiecu przed wtorkowymi wyborami, że 15 listopada wygłosi "wielkie oświadczenie" ze swej rezydencji na Florydzie. Nie podał bliższych szczegółów. Pojawiły się jednak spekulacje, że Trump może ogłosić, że wystartuje w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

- Zamierzam wygłosić bardzo wielkie oświadczenie we wtorek 15 listopada w Mar-a-Lago, w Palm Beach, na Florydzie - powiedział były prezydent na zakończenie długiego przemówienia do swoich zwolenników.

- Nie chcemy jednak uczynić niczego, co odwracałoby uwagę od wagi jutrzejszego dnia - dodał. 

Amerykanie wybierają we wtorek nowy skład Izby Reprezentantów USA i 1/3 senatorów. Dodatkowo większość stanów wybierze przedstawicieli swoich władz.

Zaangażowanie Trumpa w kampanię

Były prezydent był mocno zaangażowany we wsparcie kandydatów republikańskich w całym kraju przed wyborami 8 listopada. 

Reklama

Podczas kampanii skupiał się na inflacji, imigracji i przestępczości. - Inflacja nigdy nie powinna była mieć miejsca - mówił. - Zapomnijcie o kupowaniu indyka na Święto Dziękczynienia. (...) Po pierwsze, prawdopodobnego go nie dostaniecie. A jeśli już, to zapłacicie za niego mniej więcej trzy razy więcej niż kiedyś - dodał.

Trump mówił również, że za rządów radykalnych lewicowych Demokratów na ulicach naszych miast "rządzą krwiożercze gangi i brutalni przestępcy".

Donald Trump wystartuje w wyborach prezydenckich?

- To jest rok, w którym odbierzemy Izbę. Odzyskamy Senat. I odbijemy Amerykę. A co najważniejsze, w 2024 r. odzyskamy nasz wspaniały Biały Dom - powiedział Trump.

Donald Trump od ponad roku dawał do zrozumienia, że jest zainteresowany wyścigiem w wyborach prezydenckich w 2024 roku. 

Wielu republikanów chciało, aby poczekał przynajmniej do połowy kadencji z ogłoszeniem takiej decyzji.

Reklama

Reklama

Reklama