Reklama

Reklama

​Donald Trump vs. Joe Biden. Sondaże przed wyborami w USA

Pierwszy sondaż opublikowany po wycofaniu się Berniego Sandersa z prawyborów Partii Demokratycznej wskazuje na remis między obecnie urzędującym prezydentem USA Donaldem Trumpem a jego rywalem, demokratą Joe Bidenem.

Przypomnijmy, że po tym jak Bernie Sanders wycofał się z prawyborów i poparł Joe Bidena, to właśnie 77-letni były wiceprezydent będzie kandydatem Partii Demokratycznej na prezydenta.

Najnowszy sondaż Fox News pokazuje, że obaj kandydaci cieszą się równym poparciem na poziomie 42 proc. Od października 2019 r. notowania Bidena spadły aż o dziewięć punktów proc. a Trump poprawił swój wynik o trzy punkty.

Ponadto według badania Morning Consult dla Politico Donald Trump jest zdaniem Amerykanów lepszym liderem na czas epidemii koronawirusa niż Joe Biden (44 proc. do 36 proc.).

Reklama

Pozostałe sondaże ogólnokrajowe - m.in. dla CNN, CNBC - pokazują przewagę Joe Bidena (od pięciu do 11 pkt proc.). Dla wyniku wyborów najważniejsze jednak będą rozstrzygnięcia w kluczowych stanach m.in. na Florydzie czy w Michigan; jak pokazał przykład Hillary Clinton, większa liczba głosów w skali całego kraju nie musi przekładać się na prezydenturę w systemie elektorskim.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy