Reklama

Reklama

Donald Trump pozywa CNN. Domaga się 475 mln dolarów odszkodowania

Donald Trump za pośrednictwem swoich prawników złożył w poniedziałek pozew przeciwko amerykańskiej stacji informacyjnej CNN. Były prezydent USA twierdzi, że jest ona odpowiedzialna za medialną kampanię, która ma na celu zdyskredytowanie go i wyeliminowanie z dalszej działalności politycznej. Domaga się 475 mln dolarów odszkodowania.

Donald Trump złożył pozew w sądzie okręgowym w Fort Lauderdale na Florydzie. Twierdzi, że CNN od dawna wykorzystuje swoje znaczne wpływy jako wiodąca organizacja informacyjna, aby pokonać go politycznie.

"Poza podkreślaniem jakichkolwiek negatywnych informacji na temat powoda i ignorowaniem wszelkich pozytywnych, CNN starało się wykorzystać swój ogromny wpływ, rzekomo jako zaufane źródło wiadomości, do jego zniesławienia w oczach swoich widzów i czytelników" - można przeczytać w liczącym 29 stron piśmie. 

Prawnicy dodają, że amerykańska stacja telewizyjna usiłowała oczernić Donalda Trumpa "serią coraz bardziej skandalicznych, fałszywych i oszczerczych etykietek". Wymieniono wśród nich m.in. nawiązania do Adolfa Hitlera. 

Reklama

Trump domaga się ogromnego odszkodowania

Były prezydent USA twierdzi, że w ostatnim czasie ataki nasiliły się, aby utrudnić mu start w wyborach prezydenckich, które odbędą się w 2024 roku. Na razie oficjalnie nie potwierdził zamiaru kandydowania. 

Donald Trump będzie domagać się od CNN odszkodowania w wysokości 475 mln dolarów. W wydanym oświadczeniu dodał, że "w nadchodzących tygodniach i miesiącach" będzie składał pozwy przeciwko innym dużym firmom medialnym. 

Telewizja CNN nie odniosła się do oskarżeń polityka. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy