Reklama

Reklama

Donald Trump pojawił się w Nowym Jorku. Były prezydent "tęskni za swoją firmą"

Były prezydent USA Donald Trump przybył do Nowego Jorku. Ochronę zapewni mu policja. Według źródeł miliarder "tęskni za swoją firmą".

Trump, który urodził się w nowojorskiej dzielnicy Queens, przeprowadził się oficjalnie na Florydę. Na Manhattanie zatrzymał się w swojej słynnej siedzibie Trump Tower przy Piątej Alei. Podczas pobytu w Nowym Jorku policja zapewnia mu dodatkową ochronę.

Według lokalnego dziennika "Daily News" były prezydent zajmuje w mieście głównie sprawami Trump Organization. Należąca do niego grupa stała się przedmiotem dochodzenia stanowej i okręgowej prokuratury.

Trump Organization to konglomerat złożony z ok. 500 podmiotów gospodarczych i inwestycji, których jedynym lub głównym właścicielem jest Donald Trump. Około 250 z nich używa nazwy Trump. Organizację założyła w 1923 roku babka byłego prezydenta Elizabeth Christ Trump i jego ojciec Fred Trump.

Reklama

- Jest dość ciekawy swoich firm i pracowników, organizacji. (...) Nie jest do końca pewien roli, jaką odegra, ale na pewno za nią tęskni - mówi rozmówca "Daily News", dodając, że szczegóły wizyty Trumpa nie są dokładnie znane, a jego rzecznik Jason Miller nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Były prezydent zachował udziały własnościowe w Trump Organization przez cała kadencję, przekazał jednak codzienne zarządzanie konglomeratem dwóm najstarszym synom.

Ukrywa się przed fanami?

Podczas wizyty w głównej siedzibie firmy Trump był tam mało widoczny. Tylko kilku nielicznym pracownikom udało się zdobyć jego autograf na słynnej czerwonej czapce Trumpa z napisem: "Make America Great Again".

- Były prezydent ma w dalszym ciągu ogromne rzesze fanów. Na pewno każdy z nich chciałby mieć taką pamiątkę w swojej kolekcji - dodał rozmówca PAP.

Dochodzenie w sprawie Trumpa

Od dłuższego czasu dochodzenia w sprawie Trumpa i jego poczynań biznesowych prowadzą prokurator okręgowy Manhattanu Cyrus Vance jr. oraz prokurator generalna stanu Nowy Jork Letitia James. Jednak według "Daily News" Trump nie spotyka się podczas pobytu w Nowym Jorku z żadnymi oskarżycielami.

Vance bada, czy Trump i jego firma popełnili oszustwa ubezpieczeniowe, bankowe i podatkowe, fałszywie przedstawiając wartość swych aktywów. Polecił swemu zespołowi przeprowadzić w środę rozmowę z Michaelem Cohenem, byłym osobistym prawnikiem Trumpa.

Z kolei James prowadzi dochodzenie w postępowaniu cywilnym w sprawie Trumpa. Według "Daily News" jej biuro niedawno otrzymało wiele dokumentów podatkowych od Trump Organization. Dotyczą one m.in. posiadłości w Seven Springs w hrabstwie Westchester.

Trump, który przybył do Nowego Jorku w niedzielę w nocy, ma jeszcze we wtorek opuścić miasto.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy