Reklama

Reklama

Donald Trump: Palestyńczycy nie chcą pokoju

Donald Trump uważa, że relacje Stanów Zjednoczonych z Izraelem nigdy nie były tak dobre jak obecnie.

"Zobaczymy, co się wydarzy, w tej chwili Palestyńczycy nie dążą do zawarcia pokoju" - powiedział prezydent Trump. "Jeśli chodzi o Izrael, nie jestem pewien, czy jest zainteresowany pokojem, więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co się stanie" - dodał Trump w wywiadzie opublikowanym w niedziele po hebrajsku i angielsku w gazecie "Yisrael Hayom".

Prezydent powiedział również, że stosunki między Izraelem a Stanami Zjednoczonymi są obecnie "tak dobre, jak nigdy dotąd".

Trump dodał, że byłoby "głupotą", gdyby Izrael i Palestyńczycy nie doszli do porozumienia pokojowego podczas jego rządów. "To nasza jedyna szansa, która już się nigdy więcej nie powtórzy" - dodał.

Reklama

Prezydent USA stwierdził, że osiedla żydowskie, które powstały na zajętych terenach arabskich po wojnie sześciodniowej z 1967 r. "zawsze komplikowały" nadzieje na pokój, "więc uważam, że Izrael musi bardzo uważać na osiedla".

Osiedla żydowskie, w których mieszka ponad 600 tys. Żydów w ok. 140 osadach zbudowanych od czasu okupacji Zachodniego Brzegu i Wschodniej Jerozolimy przez Izrael, są uznawane za nielegalne na mocy prawa międzynarodowego, choć Izrael to kwestionuje.

Trump, mówiąc o deklaracji z 6 grudnia ubiegłego roku uznającej Jerozolimę za stolicę Izraela, powiedział: "To było bardzo ważne zobowiązanie, które złożyłem i spełniłem". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy