Reklama

Reklama

Donald Trump naciska w sprawie dekretu imigracyjnego

Prezydent Donald Trump oświadczył, że Sąd Najwyższy powinien w przyspieszonym trybie zająć się złożoną przez rząd apelacją w sprawie dekretu imigracyjnego. Amerykański przywódca podkreśla, że wstrzymanie przyjazdów do Stanów Zjednoczonych mieszkańców krajów objętych terroryzmem jest konieczne, szczególnie po zamachach w Wielkiej Brytanii.

W serii porannych wpisów na Twitterze Donald Trump oświadczył, że oczekuje od Departamentu Sprawiedliwości, iż wystąpi do Sądu Najwyższego o wyznaczenie przyspieszonego terminu rozpatrzenia złagodzonej wersji dekretu imigracyjnego. Przewidywał on wstrzymanie na 90 dni imigracji z 6 krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej oraz ograniczenie programu przyjmowania uchodźców.

Dekret został zakwestionowany przez kilka sądów, które uznały, że jest on wymierzony głównie w muzułmanów i że rząd USA nie wykazał konieczności jego wprowadzenia. 

Reklama

Amerykański prezydent oświadczył również, że należy przywrócić pierwotną, ostrzejszą wersję dekretu, w której nawet obywatele kilku krajów muzułmańskich posiadający prawo stałego pobytu w USA nie mogliby przyjeżdżać do Stanów Zjednoczonych.

"Rygorystyczne prześwietlanie przybyszów jest konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa w naszym kraju. Sądy są powolne i upolitycznione" - stwierdził Donald Trump.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy