Reklama

​Donald Trump do szefa FBI: Na kogo głosowałeś?

Prezydent USA Donald Trump w 2017 roku miał pytać pełniącego obowiązki szefa FBI Andrew McCabe'a, na kogo głosował w wyborach prezydenckich w 2016 roku - podał "Washington Post", powołując się na byłych i obecnych urzędników państwowych.

Według rozmówców gazety Andrew McCabe był zaskoczony i zaniepokojony takim pytaniem.

Do spotkania miało dojść w gabinecie owalnym krótko po tym, jak James Comey został przez Donalda Trumpa zwolniony, a McCabe pełnił obowiązki szefa FBI do czasu wyboru nowego dyrektora.

Podczas tej zapoznawczej rozmowy Trump miał wytykać McCabe'owi fakt, że jego żona Jill McCabe starała się o mandat senatora z ramienia Partii Demokratycznej. To właśnie wtedy Trump, wedle doniesień, zapytał, na kogo McCabe głosował w wyborach prezydenckich. Ten odpowiedział, że nie głosował w tych wyborach.

Reklama

Później prezydent atakował McCabe'a i jego żonę na Twitterze, a nowym szefem FBI został Christopher Wray. 

Ostatnio Wray miał zagrozić dymisją po tym, jak prokurator generalny Jeff Sessions domagał się, by zwolnił z FBI McCabe'a, obecnie zastępcę szefa FBI.

Przebiegiem spotkania Trumpa z McCabe'em - pod kątem ewentualnej obstrukcji wymiaru sprawiedliwości - zainteresował się już prokurator specjalny Robert Mueller.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Donald Trump

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy