Reklama

Reklama

Domniemany zabójca Niemcowa: Mam alibi

Zaur Dadajew, aresztowany pod zarzutem zabójstwa jednego z przywódców rosyjskiej opozycji Borysa Niemcowa, oznajmił, że w chwili zabójstwa znajdował się w innym miejscu i ma alibi - poinformował w poniedziałek jego adwokat Iwan Gierasimow.

Jak podał dziennik "Wiedomosti", obrońca poinformował, że w najbliższym czasie zajmie się zbieraniem dokumentów i informacji dotyczących tego oświadczenia Dadajewa.

Agencja TASS podaje, również cytując Gierasimowa, że na razie obrona i oskarżony nie będą informować śledczych o zaistnieniu alibi. - Na razie wszystko sami sprawdzimy, zbierzemy dowody na jego alibi, a potem dostarczymy wszystko śledczym - zapowiedział Gierasimow.

Również drugi z pięciu mężczyzn podejrzanych o zabójstwo, Tamerlan Eskerchanow, powiedział, że ma alibi. Jak przekazała jego adwokatka Roza Magomiedowa, był on w nocnym klubie tej nocy, gdy w centrum Moskwy zastrzelono Niemcowa. Obrończyni poinformowała, że teraz śledczy sprawdzają tę informację.

Reklama

W zeszłym tygodniu Dadajew odwołał zeznania złożone wkrótce po zatrzymaniu, w których przyznał się do zabicia Niemcowa. Oświadczył też, że był torturowany.

32-letni Dadajew to były zastępca dowódcy batalionu w elitarnym pułku sił specjalnych "Północ", wchodzącego w skład 46. samodzielnej brygady specnazu Wojsk Wewnętrznych MSW Federacji Rosyjskiej. Prócz niego i Eskerchanowa w związku z zabójstwem Niemcowa aresztowani zostali: 33-letni Anzor Gubaszew, jego brat 31-letni Szagid Gubaszew i 45-letni Chamzat Bachajew. Żaden z nich nie przyznał się do winy. Wszyscy podejrzani o mord na Niemcowie pochodzą z Czeczenii. Co najmniej trzech wywodzi się tamtejszej policji.

55-letni Borys Niemcow, jeden z przywódców Republikańskiej Partii Rosji - Partii Wolności Narodowej (Parnas), został zastrzelony 27 lutego wieczorem przed murem Kremla.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama