Reklama

Długi weekend we Włoszech. Miliony wyruszają w podróż, większość zostaje w kraju

Ponad 12 milionów Włochów wybiera się w podróż na długi weekend. Ma to związek z czwartkową uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która jest dniem świątecznym. Prawie wszyscy mieszkańcy Włoch zostaną w kraju, a zwłaszcza w górskich miejscowościach - tam już rozpoczął się sezon narciarski.

Według sondażu federacji hotelarskiej podróżować będzie co piąty mieszkaniec Włoch. Prawie wszyscy (94 proc.) pozostaną w kraju. Jak obliczono, średni wydatek każdej podróżującej osoby na transport, nocleg, jedzenie i atrakcje turystyczne to 435 euro.

Rozpoczynające się w środę wyjazdy mijają pod znakiem oszczędzania - zauważa włoska prasa. Dodaje zarazem, że mimo drożyzny i trudności, Włosi po ponad dwóch latach ograniczeń i długiego zakazu podróżowania w ostrej fazie pandemii nie rezygnują z krótkiego odpoczynku w święto, nazywane krótko Immacolata.

Reklama

Przychody branży turystycznej w tych dniach prognozuje się na ponad cztery miliardy euro.

Immacolata. Co robią Włosi w święto?

8 grudnia to tradycyjny dzień rozpoczynający sezon świąteczno-noworoczny, a także zapalania świateł na choinkach w miastach i wizyt na bożonarodzeniowych targach. Niektóre otwarte są już od końca listopada. Świąteczna atmosfera panuje w Trydencie-Górnej Adydze. Jeden z najsłynniejszych i najpiękniejszych targów organizowany jest w Bolzano. Jak co roku przyciąga tysiące turystów z całych Włoch i zagranicy.

Spacer wśród straganów oferujących dekoracje, lokalne produkty i grzane wino to jeden z punktów wyjazdów w długi grudniowy weekend.

W wielu górskich miejscowościach zarezerwowano większość miejsc. Choć głównym celem wyjazdów w tych dniach jest wypoczynek w Alpach, gości nie zabraknie także w innych częściach Włoch.

W Rimini nad Adriatykiem w długi weekend otwartych będzie 300 z około 1000 hoteli. Także tam, w stolicy letnich wakacji, ruch będzie duży. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Włochy | święto | długi weekend

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy