"Dlaczego tam jesteśmy?" Rubio uderza w NATO, wymienia też Polskę

Marco Rubio na tle flagi NATO i mapy Europy
Sekretarz stanu USA Marco Rubio skrytykował sojuszników z NATO123RF/PICSEL/BRENDAN SMIALOWSKI/ARTUR WIDAK/NURPHOTOAFP

W skrócie

  • Marco Rubio zakwestionował sens członkostwa USA w NATO w kontekście odmowy udostępnienia baz wojskowych do ataków na Iran przez niektóre kraje.
  • Sekretarz stanu USA wskazał, że Polska, Portugalia, Rumunia i Bułgaria pozostają wiarygodnymi partnerami w Sojuszu.
  • Prezydent USA wyrażał już wcześniej rozczarowanie sojusznikami z NATO, ogłosił też wycofanie części amerykańskich wojsk z Niemiec.
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Interii, otwiera się w nowym oknie

"Są sojusznikami, gdy jest to korzystne". Rubio o partnerach z NATO

Zobacz również:

Rubio wymienia sojuszników. Wśród nich Polska

"Jesteśmy, by chronić, a nie promować nasze interesy?". Rubio wprost o NATO

Zobacz również:

Zobacz również:

Minister nauki do Razem: Musicie przestać bawić się w opozycjęINTERIA.PL