Reklama

Reklama

​"Die Welt": Policja zapobiegła atakowi podczas półmaratonu w Berlinie

Policja udaremniła atak terrorystyczny z użyciem noży na uczestników berlińskiego półmaratonu. Zatrzymano czterech podejrzanych. O sprawie informuje niemiecki dziennik "Die Welt".

Niemiecka policja zatrzymała czterech mężczyzn, spośród których jeden jest podejrzewany o planowanie ataku z użyciem noży podczas półmaratonu berlińskiego, który odbył się w niedzielę - pisze "Die Welt".

Według dziennika, zatrzymani w wieku od 18 do 21 lat są powiązani z Anisem Amarim, sprawcą zamachu w Berlinie, który w grudniu 2016 r. wjechał ukradzioną polską ciężarówką w tłum ludzi na bożonarodzeniowym jarmarku. W ataku zginęło 12 osób, wśród nich kierowca polskiej ciężarówki.

Jeden z zatrzymanych planował zaatakować ludzi na dzisiejszym półmaratonie w Berlinie. Jak twierdzi "Die Welt", policja już od dłuższego czasu obserwowała podejrzanego. Aby nie dopuścić do zamachu, dokonała zatrzymań. 

Reklama

Przy głównym podejrzanym znaleziono dwa duże ostre noże. Jedno z przeszukiwanych dzisiaj mieszkań, należących do zatrzymanych mężczyzn, było już sprawdzane przez policję podczas śledztwa w 2016 r.

Policja potwierdziła jedynie, że dokonała zatrzymań i że sprawa ma związek z półmaratonem. W tej chwili śledczy nie udzielają szczegółowych informacji. 

W berlińskim półmaratonie uczestniczyło rekordowe 32 tys. biegaczy. Dobra pogoda przyciągnęła na jego trasę wielu kibiców.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne