Reklama

Reklama

Demonstracje w całej Rosji. Zatrzymano kilkaset osób

Trzy osoby zatrzymała w niedzielę policja w Moskwie na około godzinę przed demonstracją w obronie Aleksieja Nawalnego - podał portal MBCh Media. W głębi kraju, gdzie demonstracje już się odbyły albo nadal trwają, zatrzymanych zostało dotąd ponad 260 osób.

Portal OWD-Info, monitorujący zatrzymania w Rosji podał, że spośród 261 zatrzymanych najwięcej przypada na Władywostok. Policja zabrała tam na komisariaty 96 osób.

Zwolennicy Nawalnego, lidera rosyjskiej opozycji, zapowiedzieli na niedzielę, na godz. 12 czasu lokalnego (godz. 10 w Polsce) protesty w ponad 60 miastach Rosji. Ze względu na różne strefy czasowe demonstracje te przebiegły już na rosyjskim Dalekim Wschodzie i Syberii.

Akcje odbywają się bez zezwolenia władz. MSW Rosji ostrzegło w sobotę, że osoby naruszające porządek publiczny na zgromadzeniach zostaną zatrzymane. Resort powołał się także na wciąż obowiązujące ograniczenia wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa.

Reklama

W Moskwie na godzinę przed rozpoczęciem demonstracji policja zatrzymała trzy osoby. Centrum miasta jest faktycznie zablokowane. Zamknięte zostały stacje metra w okolicach Kremla, Placu Łubiańskiego i Teatru Bolszoj. Ulice są odgrodzone dla ruchu pieszego, choć można po nich poruszać się samochodem, natomiast parkowanie jest zabronione.

W Petersburgu policja odgrodziła Plac Pałacowy i centralną arterię miasta - Newski Prospekt.

Na pierwszych demonstracjach w obronie Nawalnego, które odbyły się 23 stycznia w ponad stu miastach Rosji, policja zatrzymała ponad 4 tys. osób.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy