Reklama

Reklama

Demonstracja w Wiedniu. "Żaden człowiek nie jest nielegalny"

W poniedziałek wieczorem przez centrum Wiednia przeszła wielotysięczna demonstracja przeciwko nieludzkiemu traktowaniu uchodźców. Była to reakcja na niedostatecznie dobry - zdaniem części Austriaków - sposób traktowania licznie przybywających do tego kraju imigrantów.

"Być człowiekiem w Austrii" - pod takim hasłem protestowało wieczorem w austriackiej stolicy około dwudziestu tysięcy ludzi, głównie młodych.

Demonstracja przeszła z Dworca Zachodniego popularną ulicą handlową - Mariahilferstrasse i zakończyła się przed austriackim parlamentem.

Jej uczestnicy nieśli transparenty z napisami: "Żaden człowiek nie jest nielegalny", "Otworzyć legalne drogi ucieczki" czy "Godność ludzka na 1. miejscu". 

Według wiedeńskiej policji, demonstracja była pokojowa i nie doszło do żadnych incydentów. Udział w demonstracji wzięło ok. 20 tys. osób.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama