Reklama

"Daily Mail": Cztery kobiety oskarżają Billa Clintona o molestowanie

Bill Clinton oskarżany przez cztery kobiety o molestowanie - informuje "Daily Mail", powołując się m.in. na źródła w Partii Demokratycznej. Oskarżenia dotyczą okresu, w którym Bill Clinton nie przebywał już w Białym Domu.

Chodzi o oskarżenia młodych kobiet (ich tożsamość nie jest znana), które zatrudnione były w firmie miliardera Ronalda Burkle'a, współpracującego z Clintonem. Do molestowania miało dojść kilkanaście lat temu.

Gazeta podaje, że kobiety ze sobą współpracują, a reprezentujący je prawnicy poinformowali Billa Clintona, że przygotowują cztery osobne pozwy przeciwko niemu.

"Daily Mail" ujawnia także, że aktualnie trwają negocjacje w sprawie ugody między Clintonem a kobietami. Jeśli do niej nie dojdzie, kobiety mają ujawnić swoje zarzuty na konferencji prasowej. 

Według gazety, Hillary Clinton miała zaproponować w rozmowie z prawnikami męża wynajęcie prywatnych detektywów, którzy zrewidują życiorysy kobiet i ułatwią negocjacje. Ta propozycja została jednak odrzucona - czytamy.

Przypomnijmy, że w latach 90. Bill Clinton został pozwany przez byłą pracownicę rządu stanu Arkansas P. Jones. Kobieta zarzucała Clintonowi molestowanie, podczas gdy był gubernatorem tego stanu. 

W listopadzie 1998 Clinton zawarł z Jones umowę o wycofanie pozwu i zapłacił jej 850,000 dolarów. 

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy