Reklama

Reklama

Czy Partia Konserwatywna uzyska poparcie?

Bardzo duże są szanse na to, że do przyszłego czwartku Partia Konserwatywna premier Wielkiej Brytanii Theresy May zawrze porozumienie w sprawie uzyskania poparcia Demokratycznej Partii Unionistycznej (DUP) w Izbie Gmin - poinformował w czwartek deputowany DUP.

Zapytany w rozmowie z radiem BBC, jakie są szanse na wypracowanie porozumienia do tego czasu, Jeffrey Donaldson powiedział: "Myślę, że bardzo duże". "Im szybciej, tym lepiej" - dodał.

"Premier (May) posuwa do przodu rozmowy w sprawie porozumienia. Obecnie jest w nie zaangażowana, co przyjmujemy z zadowoleniem. Myślę, że odkąd tak jest, zaczęliśmy posuwać się do przodu" - powiedział Donaldson.

Również w czwartek brytyjski minister finansów Philip Hammond wyraził przekonanie, że konserwatystom uda się osiągnąć porozumienie z DUP. W jego ocenie oba ugrupowania "nie zgadzają się we wszystkim", ale mają zbieżne opinie w ważnych sprawach takich jak gospodarka, obronność czy walka z terroryzmem.

Reklama

Krótko po wyborach parlamentarnych z 8 czerwca, w których Partia Konserwatywna straciła bezwzględną większość w Izbie Gmin, May zaczęła zabiegać o poparcie DUP w nadziei, że porozumienie z tą partią pozwoli torysom na utrzymanie władzy dzięki wspieraniu ich rządu w głosowaniach dotyczących wotum zaufania i wydatków budżetowych. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy