Reklama

Reklama

Czołowe zderzenie polskiego autokaru z mercedesem. Kierowca nietrzeźwy

Polski autobus na autostradzie w Niemczech zderzył się czołowo z samochodem osobowym marki Mercedes. W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby. "Na miejscu okazało się, że 54-letni kierowca autobusu znajdował się pod wpływem alkoholu" - podaje portal TAG24.

Jak podają niemieckie media, policja otrzymała zgłoszenie o wypadku z udziałem polskiego autokaru w poniedziałek wieczorem około godz. 21:00. 

Niemcy. Wypadek polskiego autokaru. Kierowca pijany

Na autostradzie zderzyły się czołowo dwa pojazdy. - Kierowca polskiego autokaru znajdował się pod wpływem alkoholu - poinformowały niemieckie służby.

Według ustaleń prasy 54-letni Polak uderzył w samochód jadący z naprzeciwka. W konsekwencji uszkodzone zostały dwa pojazdy.

Kierowca autokaru próbował zawiadomić o wypadku służby, jednak, jak czytamy na portalu TAG24, ze względu na barierę językową nie potrafił porozumieć się w pełni z funkcjonariuszem. 

Reklama

"Początkowo nie było jasne, ilu pasażerów jest rannych i czy ktoś został uwięziony w autokarze. Na miejsce wysłano ratowników medycznych, straż pożarną i policję" - informują media, powołując się na policję. W akcję zaangażowano także śmigłowiec ratunkowy. Ostatecznie okazało się, że żaden z pasażerów autokaru nie został ranny.  

35-letni kierowca samochodu osobowego, w który uderzył autokar, także był Polakiem. On i jego pasażerka, choć zostali ranni, nie doznali poważnych obrażeń. Po przewiezieniu udzielono im niezbędnej pomocy, para wyszła ze szpitala.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy