Reklama

Reklama

Czechy wydalą kolejnych rosyjskich dyplomatów

Strona czeska postanowiła, że w placówkach w Rosji i w Czechach będzie taka sama liczba dyplomatów. Rosjanie muszą wyrównać obsadę - dano im na to czas do końca maja tego roku.

Według czeskiego MSZ w rosyjskiej stolicy po wzajemnym wydaleniu dyplomatów jest pięciu dyplomatów, w tym ambasador, oraz 19 pracowników administracyjno-technicznych. W Pradze jest 27 rosyjskich dyplomatów i 67 pracowników.

"Rosjanie mają czas do końca maja na wyrównanie liczby dyplomatów i pracowników w placówkach" - podano.

Rosyjskie MSZ wezwało dziś czeskiego ambasadora w Moskwie.

Brak reakcji na ultimatum

Decyzja czeskiego rządu wynika z braku reakcji Rosjan na przedstawione wcześniej ultimatum. Czesi oczekiwali przywrócenia 20 swoich dyplomatów wydalonych w niedzielę z Moskwy. 

Reklama

Dzień wcześniej to strona czeska zdecydowała o wydaleniu 18 pracowników rosyjskiej ambasady w Pradze uznanych za szpiegów. Związane jest to z ustaleniami czeskiego kontrwywiadu, który posiada dowody na związek agentów rosyjskich służb z wybuchem w składach amunicji na Morawach w 2014 r.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy