Reklama

Reklama

Czechy: Wyciek trującej substancji. Dwie osoby zmarły, dwie walczą o życie

Do wycieku chemikaliów doszło w Pilznie na zachodzie Czech. Według informacji strażaków awaria miała miejsce na terenie firmy zajmującej się utylizacją ścieków przemysłowych. W jej wyniku wyciekły substancje o wysokim stężeniu związków siarki, przez co zmarły dwie osoby, a dwie inne w bardzo ciężkim stanie zostały przewiezione do szpitala.

Na skutek zdarzenia ucierpiało siedem osób, z których trzy opuściły budynek o własnych siłach, a cztery pozostałe były reanimowane przez ratowników medycznych i w ciężkim stanie przewiezione do szpitala. Dwie z tych osób zmarły, a dwie pozostałe przebywają na oddziale intensywnej terapii, a ich stan lekarze określają jako bardzo poważny.

Rzecznik lokalnej straży pożarnej Petr Poncar powiedział, że okoliczni mieszkańcy nie byli zagrożeni, ale strażacy zalecili na wszelki wypadek, by nie otwierali okien. Do wycieku doszło wewnątrz budynku, na zamkniętym terenie firmy w dzielnicy Pilzna, Skvrnianech. Policja zamknęła ulice prowadzące do zakładu.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy