Reklama

Reklama

Czechy: Urwał się wagonik kolejki linowej na Jeszted w Kraju Libereckim. Jedna osoba zginęła

Urwał się wagonik kolejki linowej​ w Kraju Libereckim na północy Czech. Na miejscu zginął maszynista. Z następnego wagoniku ewakuowano 15 osób. Podróżni są w szoku, ale żaden z nich nie ucierpiał podczas akcji, która odbywała się 15 metrów nad ziemią.

Na miejscu zginął maszynista kolejki, która jadąc w dół trasy, spadła na ziemię. Nie było w niej podróżnych. 

W drugim wagoniku, który wisiał na linach, było 15 osób, które udało się sprowadzić na ziemię. Przyczyny wypadku nie są jasne. 

W poniedziałek miał rozpocząć się okres konserwacji kolejki przed sezonem zimowym.

Kolejka linowa na Jeszted jest popularną atrakcją turystyczną, której właścicielem  są Czeskie Koleje (ĆD). W 2020 r. pozostawała zamknięta przez 100 dni z powodu koronawirusa. Nie przewoziła pasażerów także we wrześniu br., gdy stwierdzono "bliżej niesprecyzowane problemy techniczne." W bieżącym roku kolejka wwiozła 211 tys. osób. 

Reklama

Przed dwoma laty przebudowano urządzenia elektryczne, zmieniono napęd oraz urządzenia sygnalizujące awarię.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy