Reklama

Reklama

Czarnoskóry porucznik armii USA oskarża policjantów. Jest nagranie z zatrzymania

Czarnoskóry porucznik armii USA Caron Nazario wystąpił na drogę sądową przeciwko dwóm policjantom, którzy celowali do niego z broni palnej, założyli mu kajdanki i użyli wobec niego gazu pieprzowego podczas kontroli drogowej. W momencie zatrzymania Nazario miał na sobie wojskowy mundur.

Incydent, którzy wydarzył się w grudniu, w Windsor, w stanie Wirginia, został zarejestrowany przez kamerę na mundurze jednego z policjantów.

Na nagraniu widać, że porucznik Caron Nazario podczas zatrzymania miał na sobie wojskowy mundur.

Słychać jego słowa wypowiedziane do policjantów. - Naprawdę boję się wysiąść (z samochodu - red.) - mówił. - Tak, powinieneś być - odpowiada jeden z funkcjonariuszy.

Niejasny powód zatrzymania

Oficjalnym powodem zatrzymania - jak twierdzi policja - był brak tablic rejestracyjnych na samochodzie Nazario. Jednak na nagraniu widać, że samochód miał tymczasowe tablice.

Reklama

Policjanci założyli żołnierzowi kajdanki i przeszukali jego samochód. Nazario zapytał policjantów, dlaczego używają wobec niego środków przymusu. - Ponieważ nie współpracujesz - odpowiedział jeden z nich.

Porucznik Nazario został później zwolniony bez postawienia jakichkolwiek zarzutów.

Oskarżenia pod adresem policjantów

Żołnierz wystąpił na drogę sądową, wnosząc akt oskarżenia do federalnego sądu okręgowego w Norfolk, w stanie Wirginia, przeciwko policjantom - Joemu Gutierrezowi i Danielowi Crockerowi. Oskarżył ich o pogwałcenie jego konstytucyjnych praw, w tym użycie przemocy, nielegalną rewizję i nielegalne przetrzymywanie w areszcie.

Policja w Windsor nie ustosunkowała się dotychczas do tej sprawy.

Sprawa George'a Floyda

Incydent jest kolejnym przykładem - jak podkreślają media - brutalności policji wobec przedstawicieli mniejszości etnicznych. 

Najgłośniejszym z nich jest obecny proces w Minneapolis, byłego policjanta Dereka Chauvina, oskarżonego o spowodowanie śmierci podczas zatrzymania czarnoskórego George'a Floyda.

Darmowy program – rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy