Reklama

Czarna mamba ukąsiła nastolatkę w klasie. Dziewczyna zmarła po 30 minutach

Uczennica szóstej klasy szkoły średniej w Zimbabwe została ugryziona przez śmiertelnie jadowitego węża podczas lekcji - donosi ZBC News Online. Jak wynika z raportu służb, dziewczyna zmarła około 30 minut później.

17-letnia Melody Chiputura ze szkoły średniej w dystrykcie Rushinga (Maszona Środkowa w Zimbabwe) zmarła 12 stycznia po tragicznym incydencie. Jak informują lokalne media, jeden z najbardziej jadowitych węży na świecie - czarna mamba - rzucił się uczennicy na udo i ją ukąsił. 

Dyrektor szkoły, Christopher Murenga przekazał prasie, że Melody własnie wróciła do klasy po spędzeniu czasu z przyjaciółmi na zajęciach sportowych. - Natychmiast krzyknęła, że coś ją ugryzło - powiedział Murenga gazecie "The Herald-Zimbabwe". - Jesteśmy w szoku. Nie wiemy, skąd wziął się ten wąż. Budynek szkoły znajduje się daleko od podejrzanych siedlisk tych zwierząt - zaznaczył.

Reklama

Tragedia na lekcji. Uczennicę ugryzła czarna mamba

Po tym ataku pozostali uczniowie natychmiast schwytali i zabili niebezpiecznego gada. Niestety, pomoc przyszła za późno - 17-latka zmarła w drodze do szpitala.

Rodzice dziewczyny, którzy przybyli do kliniki, otrzymali druzgocące wieści. - Odebraliśmy telefon 10 minut po ugryzieniu. Kiedy dotarliśmy na miejsce, nasza córka już nie żyła - powiedział zrozpaczony ojciec Josesph Chiputura.

Chiputura zostałą pochowana w sobotę w wiosce Kanyemba

Dyrektor ds. Komunikacji w Ministerstwie Szkolnictwa Podstawowego i Średniego Zimbabwe Taungana Ndoro potwierdził smutny incydent. Podczas składania kondolencji pogrążonej w żałobie rodzinie powiedział, że był to pierwszy przypadek odnotowany przez rząd od wielu lat.

Themba Mangwiro, zastępca szefa edukacji w prowincji, przekazał ustalenia urzędników. Ich zdaniem wąż przedostał się przez autostradę po tym, jak ktoś go wcześniej zaatakował. Rozdrażniony, szukając schronienia, wśliznął się na teren szkoły.

- Ten incydent uświadomił nam, że musimy poprawić zarządzanie ryzykiem związanym z klęskami żywiołowymi, któremu nie poświęca się wystarczającej uwagi w szkole - powiedział "The Herald-Zimbabwe".

Czarne mamby, które mogą dorastać do trzech metrów długości, mają wystarczającą ilość jadu, aby zabić sześciu dorosłych ludzi. Większość ofiar umiera w ciągu 20 minut od ukąszenia.

Węże biorą swoją nazwę nie od koloru skóry, ale od ciemnego koloru wnętrza pyska, który pokazują, gdy czują się zagrożone.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Afryka | zimbabwe | wąż | śmierć nastolatka | nastolatka | mamba czarna

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy