Reklama

Reklama

Cypr: Silne eksplozje w pobliżu sieci popularnych hoteli

Turystów przebywających w kompleksie wypoczynkowym Acapulco Resort na Cyprze zbudziła w nocy seria eksplozji. Siła wybuchów była tak duża, że popękały szyby w hotelowych pokojach. Przyczyną zdarzenia był pożar pobliskiego składu amunicji. W hotelu przebywało wiele osób, w tym turyści z Polski - podaje Polsat News.

Do zdarzenia doszło około godziny drugiej w nocy w składzie amunicji mieszczącym się w strefie wojskowej. Ta z kolei leży w pobliżu hoteli i domków turystycznych znajdujących się w Acapulco Resort. Jak relacjonowali polscy turyści przebywający w hotelu, obudziły ich potężne wystrzały, po których nastąpiły eksplozje - pisze Polsat News. Siła wybuchów stłukła szyby w oknach pokojów. Na korytarzach ośrodka leżały wyrwane z futryn drzwi.

Osoby przebywające w hotelu miały problem z ewakuacją z budynku, gdyż duża część ścian od strony, po której dochodziło do wybuchów, wykonana była ze szkła. Turyści znaleźli schronienie w pokojach w drugiej części ośrodka. Według relacji świadków, w recepcji hotelu zawalił się sufit - podaje Polsat News.

Reklama

Po godzinie od eksplozji turyści zostali ewakuowani na plażę. W zdarzeniu kilka osób zostało rannych, m.in. 5-letnie dziecko z Polski, które miało niegroźną ranę na głowie spowodowaną przez rozbite szkło.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy