Reklama

Cudem przeżyli katastrofę samolotu. Przesiedli się tuż przed startem

O wielkim szczęściu mogą mówić pasażerowie samolotu linii TransAsia Airways, którzy przeżyli wczorajszą katastrofę. Wśród ocalałych jest Lin Ming-wei i jego rodzina. Mężczyzna wraz z bliskimi leciał na wakacje. Prawdopodobnie wszyscy by zginęli, gdyby chwilę przed startem nie zdecydowali się na zmianę miejsc w samolocie.

Mężczyźnie przeszkadzał hałas dobywający się z silnika. Tuż przed odlotem z lotniska Songshan w Tajpej, Lin Ming-wei zapytał załogę, czy wraz z żoną i małym synkiem mogą zająć inne, puste siedzenia, znajdujące się po prawej stronie samolotu. Wydano na to zgodę. Pasażerowie zdążyli się przesiąść i zapiąć pasy. Już chwilę później tracąca prędkość maszyna wpadła do rzeki Keelung.

Mężczyzna wyszedł z katastrofy bez szwanku, a jego żona i dziecko trafili z obrażeniami ciała do szpitala.

Reklama

Przypomnijmy, że na pokładzie samolotu ATR 72-600 było 58 osób, w tym pięciu członków załogi. Zginęło 31 pasażerów, trwają poszukiwania 12. 

W sprawie wszczęto śledztwo. Prowadzi jej Zarząd Lotnictwa Cywilnego. W środę, niedługo po rozpoczęciu akcji ratunkowej udało się wyłowić rejestratory głosu i parametrów lotu, które następnie przesłano do analizy.

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy