Reklama

Reklama

Co uderzyło w samolot? Niespotykane wydarzenie na Alasce

Do niecodziennej kolizji doszło na jednym z lotnisk na Alasce. Lądujący samolot uderzył w przebiegającą przez pas startowy niedźwiedzicę – podaje serwis CNN.

Zdarzenie miało miejsce w porcie lotniczym w miejscowości Yakutat. Piloci lądującego samolotu w ostatniej chwili zauważyli na pasie lotniska niedźwiedzicę z młodym niedźwiadkiem.

"Dziób samolotu ominął niedźwiedzicę, ale pilot poczuł uderzenie po tym, jak zwierzęta przebiegły pod lądującą maszyną" - brzmi komunikat linii lotniczych Alaska Airlines.

Samolot wylądował bez problemów. Na pokładzie samolot znajdowało się sześciu pasażerów, żaden z nich nie odniósł obrażeń. Jednak podczas zawracania na pasie startowym, piloci zauważyli martwą niedźwiedzicę.

Reklama

Po sprawdzeniu samolotu okazało się, że w wyniku zderzenia z niedźwiedzicą, wgnieciona została osłona lewego silnika. W między czasie służby porządkowe lotniska usunęły martwego niedźwiedzia płyty. O wypadki poinformowano również lokalne władze. Los młodego niedźwiedzia nie jest znany.

W 1987 roku w samolot uderzyła... ryba

"To bardzo niecodzienne wydarzenie. Mieszkam na Alasce całe swoje życie i zdarzało się, że samolot zderzył się z ptakiem czy innym zwierzęciem. Pierwszy raz jednak odnotowaliśmy kolizję z niedźwiedziem" - powiedział Sam Dapcevich, przedstawiciel alaskańskiego departamentu do spraw zwierząt.

Jak dodał, teren lotniska jest prawie całkowicie ogrodzony, a służby lotniska przeszły specjalne szkolenie dotyczące postępowania ze zwierzętami znajdującymi się na terenie portu lotniczego. Jak zapewnia Dapcevich, w dniu feralnego zdarzenia nie stwierdzono obecności zwierząt na płycie lotniska.  

Wypadek skomentował również lokalny biolog i fotograf dzikiej natury Robert Johnson. O wypadku poinformowali go sąsiedzi, którzy znajdowali się na pokładzie samolotu. "To niespotykany incydent, najprawdopodobniej pierwszy tego typu na Alasce. A od zawsze zajmowałem się niedźwiedziami" - powiedział serwisowi CNN.

Przypomniał również, że w 1987 roku doszło do równie niecodziennego wydarzenia, kiedy to samolot zderzył się z... rybą. Startujący samolot minął orzeł z upolowaną rybą, którą wystraszony wypuścił ze szpon. W konsekwencji martwe zwierzę uderzyło w samolot.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy