Reklama

Reklama

Co najmniej 16 zabitych w wypadku autobusu w Swoge

Co najmniej 16 osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w sobotę w kolizji autobusu i samochodu osobowego w okolicach miasta Swoge, około 30 km na północ od stolicy Bułgarii, Sofii - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych.

Co najmniej 16 osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w sobotę w kolizji autobusu i samochodu osobowego w okolicach miasta Swoge, około 30 km na północ od stolicy Bułgarii, Sofii - poinformowało  ministerstwo spraw wewnętrznych.

Według wstępnych danych policji drogowej autobus zderzył się z samochodem, po czym przewrócił się i stoczył w głęboką przepaść - podała komercyjna stacja telewizyjna BTV. Telewizja Nowa przekazała z kolei, że zanim się przewrócił, autobus jechał zygzakiem i uderzył w cztery auta.

Na miejsce wypadku przyjechało 20 karetek pogotowia, które odwoziły rannych do sofijskich szpitali, oraz kilka karetek z pobliskich miast. Według danych policji co najmniej trzy osoby są w stanie krytycznym, a liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.

Reklama

Uczestniczący w wypadku autobus był duży i mógł pomieścić co najmniej 50 pasażerów. Według wstępnych ustaleń wiózł uczestników wycieczki do pobliskiego klasztoru. Wszyscy pasażerowie to obywatele bułgarscy.

W sobotę w Bułgarii doszło też do dwóch innych wypadków. W okolicach miasta Welingrad, na południowym zachodzie kraju, na skutek zderzenia dwóch samochodów osobowych rannych zostało siedem osób, w tym dwie ciężko, z kolei na drodze między Warną i Burgas, we wschodniej części kraju, spłonął autobus. Kierowca zdążył ewakuować wszystkich podróżnych z pojazdu, nikt nie ucierpiał. 

Z Sofii Ewgenia Manołowa 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy