Reklama

Reklama

CNN: Stracono 34-latka, mimo sprzeciwu rodziny ofiary

Pomimo wyraźnego sprzeciwu rodziny ofiary, we wtorek w stanie Teksas wykonano karę śmierci na Christopherze Youngu, który w wieku 21 lat podczas napadu rabunkowego śmiertelnie postrzelił mężczyznę - podaje serwis CNN.

Christopher Young został uznany za winnego zabójstwa 55-letniego Hasmukha Patela, właściciela sklepu, który próbował obrabować. Mimo że rodzina ofiary sprzeciwiała się decyzji sędziego, sprawcę stracono.

O sprawie, która swój początek ma w listopadzie 2004 roku, kiedy doszło do tragicznego w skutkach napadu rabunkowego, piszą zagraniczne media, m.in. serwis CNN.

Prawnicy Younga wnioskowali o ułaskawienie sprawcy zabójstwa. W ubiegłym tygodniu podanie to odrzucono. Obrońcy Afroamerykanina uważają, że w sprawie dużą rolę odegrał kolor skóry ich klienta.

Z decyzją sądu nie zgadza się również syn ofiary, Mitesh Patel, który w przeddzień wykonania wyroku odwiedził 34-latka. "Wierzę, że Christopher Young nie jest dziś tą samą osobą, którą był 14 lat temu" - powiedział.

Reklama

"Zabicie Chrisa nie odmieni historii mojej rodziny" - zapewniał Patel. "Sam jestem ojcem i straciłem ojca. Nie chcę, by ktoś inny musiał przez to przechodzić" - dodał.

Syn zastrzelonego właściciela sklepu przebaczył Youngowi, kiedy zrozumiał, że mężczyzna żałuje popełnionego czynu. 

Mimo że rodziny ofiar często decydują się na udział w egzekucjach, Patel zdecydował, że wtorkowy wieczór spędzi z najbliższymi.

"Chcę być pewien, że rodzina Patela mi wybaczyła" - powiedział przed śmiercią 34-latek, po czym został stracony.

Egzekucja Younga była 13. wykonaniem wyroku śmierci w Stanach Zjednoczonych w tym roku i ósmym w samym Teksasie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy