Reklama

​CNN: Młodzi migranci handlują swoim ciałem na ulicach Aten

Prostytucja na ulicach Aten to proceder, w którym coraz częściej uczestniczą chłopcy, którzy przybyli do Europy z Bliskiego Wschodu - alarmuje CNN.

Stacja przytacza historię jednego z chłopców, który oferuje swoje ciało za pieniądze. Ali (jego imię zostało zmienione) ma 17 lat, przybył do Grecji z Afganistanu. Chłopiec opowiedział stacji, że przybył do Europy w poszukiwaniu lepszego życia, z nadzieją, że w przyszłości uda mu się ściągnąć do siebie także matkę, która pozostała w Afganistanie.

CNN wskazuje, że chłopiec utrzymuje się z prostytucji, nie ma bowiem ani gdzie mieszkać, ani za co żyć. Stacja wskazuje, że w centrum Aten jest wielu młodych imigrantów, którzy podobnie jak Ali oferują usługi seksualne za pieniądze.

Reklama

Jak podaje CNN, młodzi chłopcy są zachęcani przez handlarzy ludźmi do prostytucji, by w ten sposób zarobić pieniądze na opłacenie przemytników, którzy pomogą im dotrzeć do innego europejskiego kraju, w którym będą mogli ubiegać się o azyl.

Stacja wskazuje, że problem prostytucji wśród młodych imigrantów jest niezauważany przez greckie władze. Według danych greckich urzędów, w Grecji przebywa ok. 1200 migrantów, oczekujących na schronienie. Jak jednak wskazuje CNN, takich osób może być znacznie więcej.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy