Reklama

Reklama

​CNN: Korea Północna powiększa system "nazistowskich obozów"

W Korei Północnej trwa rozbudowa systemu obozów stylizowanych na wzór niemieckich i sowieckich obozów pracy przymusowej - informuje CNN, powołując się na zdjęcia satelitarne ujawnione przez organizacje zajmujące się prawami człowieka.

Przypomnijmy, że już w 2014 roku organizacje broniące praw człowieka ujawniły, że w północnokoreańskich obozach giną setki tysięcy więźniów politycznych.

Opisywano wówczas dramatyczne warunki panujące w obozach, liczne tortury, polegające na głodzeniu, egzekucjach, gwałtach i zmuszaniu do pracy ponad siły.

Władze państwa odcinały się od oskarżeń.

Jak jednak wynika z ustaleń organizacji zajmującej się prawami człowieka w Korei Północnej (HRNK), państwo rozbudowuje swój system obozów.

Chodzi o obóz numer 25, który według zdjęć satelitarnych, zlokalizowany jest w Chongjin. HRNK donosi, że obóz w ciągu ostatnich lat znacząco się powiększył, a Korea Północna zdaje się kontynuować prace, mające na celu powiększenie systemu.

Reklama

"Te obozy stanowią fundament dużej infrastruktury kraju, poświęconej represji politycznej i społecznej kontroli, która umożliwia powszechne i systematyczne łamanie praw człowieka" - alarmuje Amnesty International, cytowana przez CNN. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje