Reklama

Reklama

Ciężarówka wjechała w tłum. Są ofiary sobotniej tragedii w Holandii

Holenderska policja poinformowała, że w wyniku sobotniego wypadku zginęły dwie osoby, a wiele jest rannych. Do tragedii doszło w sobotę w mieście Nieuw-Beijerland. Ciężarówka zjechała z grobli i wjechała w tłum grillujących ludzi. Przyczyna wypadku nie została jeszcze ustalona.

W komunikacie policja poinformowała, że kierowca, 46-letni mężczyzna, został aresztowany i przewieziony na posterunek, gdzie jest przesłuchiwany.

Przyczyna katastrofy nie jest jeszcze znana. "Na razie wszystkie scenariusze dotyczące wydarzeń uznajemy za możliwe" - stwierdzono w komunikacie policji.

Działania służb 

Policja pracowała do nocy na miejscu wypadku. Wezwany na miejsce wypadku dźwig i holownik wyciągnęły pojazd z grobli na drogę.

Na miejscu wypadku widoczne były duże zniszczenia, w tym przewrócone stoły piknikowe - donoszą lokalne media. Wokół leżącej ciężarówki, która ma hiszpański numer rejestracyjny, umieszczane były zasłony, aby zabezpieczyć dowody wypadku i ewentualnie zająć się jego kolejnymi ofiarami.

Reklama

Świadkowie wypadku i rodziny ofiar zostały objęte pomocą psychologiczną.

Pełniący obowiązki burmistrza gminy Hoeksche Waard Charlie odwiedził miejsce zdarzenia w sobotę wieczorem i złożył kondolencje ofiarom, ich rodzinom, a także świadkom zdarzenia i osobom udzielającym pierwszej pomocy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy