Reklama

Reklama

Ciała czterech osób na łodzi u wybrzeży Wysp Kanaryjskich

23 osoby na łodzi - cztery nie przeżyły, a 16 jest w ciężkim stanie - to bilans akcji ratunkowej w pobliżu wyspy Hierro należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Łódź, którą podróżowali migranci, została zauważona przez kuter rybacki około 104 mil morskich na południe od Hierro, jednej z najmniejszych wysp archipelagu - podały lokalne media. W niedzielę po południu rozpoczęła się akcja ratunkowa, w której wzięły udział trzy śmigłowce, aby przetransportować rannych i chorych w bezpieczne miejsce.

Hiszpański Czerwony Krzyż poinformował, że z 23 osób znajdujących się na pokładzie, 16 jest w ciężkim stanie, a trzy w nieco lepszym. Wszyscy zostali przetransportowani drogą powietrzną na Teneryfę. Zmarli migranci zostaną przewiezieni na Hierro.

Reklama

Agencja Reutera zwraca uwagę, że liczba nieudokumentowanych migrantów przybywających na Wyspy Kanaryjskie była w zeszłym roku ponad osiem razy wyższa niż w 2019 roku. Pandemia koronawirusa i jej negatywny wpływ na turystykę i inne branże w krajach Afryki Północnej i Afryki Subsaharyjskiej skłania o wiele więcej osób do wyruszenia w niebezpieczną podróż. 

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy