Reklama

Reklama

Chwile grozy w pociągu. Płomienie otoczyły maszynę

Chwile grozy przeżyli pasażerowie pociągu, który zatrzymał się w wyniku pożaru. Te trawią Hiszpanię od kilku dni w związku z afrykańskim antycyklonem. - Pierwszy raz widziałem, jak szybko może rozprzestrzeniać się ogień - mówi mężczyzna, który znajdował się w środku pociągu.

Niezwykle niebezpiecznie wyglądająca sytuacja miała miejsce w prowincji Zamora przy granicy Hiszpanii z Portugalią. Około godz. 9:30 pociąg relacji Madryt-Ferrol został zatrzymany z powodu pożaru, który trawił okoliczne pola. W momencie, gdy maszyna stała pośrodku płonącej roślinności, jeden z pasażerów zdecydował się nagrać sytuację na zewnątrz pociągu.

Hiszpania. Pociąg zatrzymany przez pożar

W krążącym po sieci wideo można usłyszeć w tle komentarze pasażerów: "Dlaczego nie jedziemy?", "Co on robi?".

- Pierwszy raz widziałem, jak szybko może rozprzestrzeniać się ogień - relacjonował w rozmowie z hiszpańskimi mediami autor materiału. Podkreślił, że im dłużej pociąg tkwił w miejscu, tym bardziej nerwowa stawała się atmosfera. 

Reklama

Mężczyzna dodał, że ludzie odruchowo wstawali ze swoich miejsc, chcąc wydostać się z pociągu. On sam, jak zaznaczył, zrobił instynktownie to samo. - W pewnym momencie pociąg znów ruszył powoli i wydostaliśmy się z tej piekielnej sytuacji - opisywał.

Pożary wymusiły na hiszpańskich liniach kolejowych wstrzymanie niektórych połączeń. Zamknięto m.in. linię w kierunku Galicji na północnym zachodzie kraju, na której doszło do opisywanej sytuacji. Przedsiębiorstwa przewozowe informują, że decyzje podyktowane są troską o bezpieczeństwo podróżnych.

Fala pożarów w Hiszpanii i Portugalii

Cały Półwysep Iberyjski zmaga się z falą upałów i pożarów. W Hiszpanii najtrudniejsza sytuacja ma miejsce w prowincjach graniczących z Portugalią, jaką jest Zamora, oraz wspólnotach autonomicznych Galicji oraz Estremadury.

Przedstawiciel hiszpańskiej Państwowej Agencji Meteorologicznej (AEMET) poinformował, że za rozprzestrzenianie się ognia odpowiedzialne jest ciepłe, letnie słońce, które w połączeniu z frontem gorącego powietrza z Afryki Północnej spowodowało gwałtowny wzrost temperatur.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy