Reklama

Chwile grozy na płycie lotniska. Dwa samoloty zderzyły się ze sobą

Dwa samoloty linii JetBlue zderzyły się ze sobą na drodze kołowania. Do groźnego incydentu doszło na płycie nowojorskiego lotniska JFK. To drugie tak groźne zdarzenie w ostatnich dniach w porcie im. Johna F. Kennedy'ego.

Samolot lecący do Portoryko uderzył w ogon innego, zaparkowanego samolotu - poinformowały władze. W zdarzeniu nikt nie został ranny, a pasażerowie przesiedli się na pokład innej maszyny.

W wydanym oświadczeniu linie JetBlue przekazały, że lot nr 1603 miał "lekki kontakt z zaparkowanym samolotem".

"Bezpieczeństwo jest priorytetem JetBlue, a oba samoloty, których to dotyczy, zostaną wycofane z eksploatacji w celu przeprowadzenia inspekcji, a incydent zostanie zbadany" - napisano.

Urzędnicy Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) wszczęli dochodzenie w sprawie tego incydentu.

Reklama

Nowy Jork: Incydent na lotnisku. Sekundy od tragedii

Do zdarzenia doszło zaledwie kilka dni po innym niezwykle groźnym incydencie na płycie nowojorskiego lotniska.

Kontrolerzy ruchu lotniczego zapobiegli wówczas kolizji po tym, jak zauważyli Boeinga 777 linii American Airlines przecinającego pas startowy przed startującym Boeingiem 737 konkurencyjnej linii Delta.

Według wstępnej analizy Delta Air Lines Flight 1943 zatrzymał się około 300 metrów przed osiągnięciem punktu, w którym Boeing 777 przeciął sąsiednią drogę kołowania - poinformował rzecznik Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA). 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nowy Jork | USA | JFK | jetblue | samolot

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy