Reklama

Reklama

Chorwacja: Trzy osoby zginęły, 11 rannych w zderzeniu pociągów

Między miejscowościami Okučani i Novska w Chorwacji doszło w nocy z piątku na sobotę do zderzenia pociągu osobowego i towarowego. Zginęły trzy osoby, 11 zostało rannych. Wśród poszkodowanych nie ma polskich obywateli.

Na miejsce katastrofy przybył chorwacki premier Andrej Plenkovic. Potwierdził, że na skutek wypadku zginęły trzy osoby, w tym jedno dziecko, a 11 osób zostało rannych. - Kilku rannych to obywatele Chorwacji, jest też kilku obcokrajowców - powiedział.

Chorwacja: Wypadek przed ostatnim przystankiem na trasie

Do zderzenia pociągów doszło w piątek około godziny 21:30. Według chorwackich mediów na miejscu pojawiło się łącznie 11 zespołów pogotowia ratunkowego. Poszkodowanym udzielono pomocy w miejscu wypadku, a kolejne 11 osób wymagało hospitalizacji i zostało przewiezionych do trzech szpitali.

Reklama

Obecny na miejscu zdarzenia premier Chorwacji Andrej Plenković powiadomił dziennikarzy, że do wypadku doszło w odległości dziesięciu minut od ostatniego przystanku na trasie pociągu pasażerskiego.

Jak przekazał w sobotę wieczorem rzecznik MSZ Łukasz Jasina, wśród poszkodowanych w katastrofie kolejowej w Chorwacji nie ma obywateli polskich.

Media informują, że pociąg pasażerki przejechał na czerwonym świetle i uderzył w skład towarowy, który zatrzymał się wcześniej z powodu awarii. Policja ustala okoliczności wypadku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy