Reklama

Chorwacja: Nie wiedziała, kim jest. Okazała się znaną projektantką biżuterii

Ustalono tożsamość tajemniczej kobiety znalezionej na Chorwackiej wyspie Krk. To Dana Adamcova, słowacka projektantka, która mieszkała w USA. 12 września Adamcova została zauważona przez miejscowego rybaka. Była odwodniona i zdezorientowana. Nie pamiętała, kim jest, ani skąd się tam wzięła.

Na chorwackiej wyspie Krk uratowano kobietę, która nie pamiętała, kim jest. Została zidentyfikowana jako słowacka była projektantka biżuterii, która mieszkała w USA i pracowała dla celebrytów, w tym dla Diany Ross.

Kobieta po odnalezieniu 12 września opowiadała, że spędziła więcej niż jedną noc na odludziu. Była tak słaba, że nie była w stanie samodzielnie pić wody, a jej twarz była pocięta - czytamy na stronie The Guardian. 57-latka nie potrafiła powiedzieć, jak dostała się na wyspę, ani kim jest. Mówiła płynnie po angielsku.

Pomogli przyjaciele i znajomi

Tajemnicza postać została zidentyfikowana jako Dana Adamcova - słowacka była projektantka biżuterii. Jej tożsamość została ustalona po tym, jak przyjaciele i znajomi z Chorwacji i Słowacji rozpoznali ją na zdjęciu opublikowanym przez służby. Pomogli także turyści z Czech, którzy spotkali kobietę podczas podróży.

Reklama

Kobieta w 1984 roku opuściła rodzinny Trenczyn, by studiować w Stanach Zjednoczonych. O jej karierze wspominano w słowackiej prasie. Jeden z tytułów opublikował przed laty jej profil opisujący ją jako odnoszącą sukcesy projektantkę biżuterii, która sprzedawała wyroby kilku gwiazdom. Adamcova powiedziała wtedy magazynowi, że studiowała projektowanie mody w Santa Monica, a następnie nawiązała kontakt ze światem rozrywki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chorwacja | tajemnicza kobieta chorwacja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy