Reklama

Reklama

Chmura pyłu nad Bejrutem. Runęły kolejne silosy. Są nagrania

W sieci pojawiły się nagrania, na których widać skutki zawalenia się kolejnych silosów w Bejrucie. Dziennikarze zwracają uwagę, że seria ostatnich zdarzeń ma miejsce dwa lata po wybuchu, który wstrząsnął miastem.

Runęły dwa kolejne silosy zbożowe w miejscu, w którym dwa lata temu doszło do ogromnej tragedii. Kilka dni temu informowano, że doszło do zawalenia się fragmentu jednego z silosów, problem jednak nadal się pogłębia.  

Na nagraniach, które pojawiły się w sieci, widać jak nad miastem wznosi się chmura pyłu. Lokalni dziennikarze informują, że to efekt zawalenia się dwóch kolejnych gigantycznych silosów. Jak czytamy, moment kolejnej katastrofy budowlanej jest wyjątkowy.  

Katastrofa budowlana wstrząsnęła miastem

Dokładnie dwa lata temu - 4 sierpnia 2020 roku - na terenie gigantycznej budowli przeznaczonej do przechowywania zboża doszło do potężnej eksplozji. Wybuch ten był jedną z najtragiczniejszych katastrof w historii Libanu. Nagrania, które wówczas publikowano, pokazywały ogromną skalę zniszczenia.  

Reklama

Ówczesna eksplozja zniszczyła nie tylko gigantyczny kompleks portowy, w którym składowano zboże, ale i liczne budynki w promieniu kilku kilometrów. W katastrofie życie straciło ponad 200 osób.   

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy