Reklama

Reklama

Chiny: Zatrzymano zbiegłego więźnia. Mężczyzna zostanie deportowany do Korei Płn.

39-letni Zhu Xianjian uciekł z więzienia w październiku i ukrywał się przed służbami przez 40 dni. Policja zorganizowała na niego obławę, która zakończyła się sukcesem. Mężczyzna jest obywatelem Korei Północnej, do której ma zostać deportowany w 2023 roku.

Zhu Xianjian trafił do chińskiego więzienia w 2013 roku po tym, jak nielegalnie przekroczył granicę, uciekając z Korei Północnej. 

Ucieczka Zhu Xianjiana z więzienia

Przed zatrzymaniem ukradł pieniądze, telefony komórkowe i ubrania z kilku domów w jednej z wiosek, a także zaatakował nożem starszą kobietę, po czym próbował uciec taksówką.

Z więzienia zbiegł 18 października i przez 40 dni ukrywał się. Policja zorganizowała na niego obławę, która wywołała duże zainteresowanie w chińskich mediach społecznościowych. Władze wyznaczyły nagrodę w wysokości 23 tys. dolarów za złapanie zbiega.

Reklama

Zhu Xianjian w 2023 roku miał być deportowany do Korei Płn.

W raporcie opublikowanym w lipcu br. organizacja Human Rights Watch (HWR) poinformowała, że co najmniej 1100 obywateli Korei Północnej jest przetrzymywanych w Chinach. Według HRW wielu z nich po zwolnieniu jest deportowanych do kraju pochodzenia, gdzie najczęściej są poddawani torturom.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy