Reklama

Reklama

Chiny: Sześciolatek zwisał z piątego piętra. Jego głowa utknęła w kratach antywłamaniowych

We wschodniochińskiej prowincji Szantung strażacy musieli przeprowadzić nietypową akcję. Sześcioletni chłopiec jakimś sposobem utknął z głową pomiędzy kratami antywłamaniowymi na piątym piętrze. Reszta jego ciała zwisała na zewnątrz - informuje RTE.

Na miejsce wysłanych zostało 12 strażaków z Juxian. Jedna grupa weszła do mieszkania chłopca, a druga rozpoczęła przygotowanie wysięgnika, który miał dosięgnąć do piątego piętra - relacjonuje irlandzkie radio i telewizja Raidió Teilifís Éireann.

Głowa chłopca utknęła pomiędzy kratami antywłamaniowymi, a reszta jego ciała zwisała swobodnie po drugiej stronie. Gdyby jego czaszka wyślizgnęła się spomiędzy krat, mogłoby się to skończyć tragicznie. Przed podjęciem jakichkolwiek dalszych czynności strażacy musieli zabezpieczyć dziecko.  

Reklama

Sześciolatek został zabezpieczony przed upadkiem z wysokości za pomocą liny. Następnie strażacy znajdujący się w mieszkaniu przystąpili do rozcinania krat z pomocą elektronarzędzi.

Po tym, jak chłopiec został uwolniony i znalazł się bezpiecznie w ramionach strażaka, wysięgnik opuszczono na dół, gdzie na dziecko czekał ojciec.   

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje