Reklama

Reklama

Chiny: Pożar w fabryce, nie żyje 19 osób

19 osób zginęło w pożarze, jaki wybuchł w fabryce w prowincji Zhejiang na wschodzie Chin - podały w poniedziałek lokalne władze. W kraju obowiązują zwiększone środki ostrożności, mające zapewnić, że żaden wypadek nie przyćmi obchodów rocznicy powstania ChRL.

Tragedia wydarzyła się w niedzielę po południu w fabryce należącej do firmy Ruiqi, produkującej artykuły codziennego użytku. Ogień udało się ugasić po ponad 1,5 godz. Władze zapewniły, że pożar nie wyrządził szkód środowisku naturalnemu.

W sprawie przyczyny zdarzenia wszczęto dochodzenie.

Przed wtorkowymi obchodami 70. rocznicy proklamowania Chińskiej Republiki Ludowej w kraju zwiększono środki bezpieczeństwa, aby - jak pisze agencja dpa - żadne tragedie nie przyćmiły rocznicowych obchodów.

Wypadki przemysłowe są jednak w Państwie Środka na porządku dziennym z uwagi na niestosowanie się do obowiązujących przepisów oraz niedostateczny nadzór spowodowany przez powszechny nepotyzm - zaznacza dpa. Nie dalej niż w sobotę w Yixingu w sąsiedniej prowincji Jiangsu doszło do wypadku autobusu, w którym życie straciło 36 osób. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje