Reklama

Chiny: Mycie okien na 11. piętrze wieżowca stało się wiralem

W sieci popularność zyskują nagrania, których nie powinny oglądać osoby z lękiem wysokości. Kobiety myjące okna wieżowców stoją na zewnątrz budynku bez żadnych zabezpieczeń i pracują jak gdyby nigdy nic.

Nagrania z chińskiego Tik Toka pojawiają się na platformie już od miesięcy, jednak ostatnio zyskały szczególną popularność.

Zero zabezpieczeń. Tak myją okna wieżowców

Na nagraniu robiącym spore zasięgi w sieci widzimy dwie kobiety, których pracę zarejestrowano 11 grudnia w Songyuan w północno-wschodnich Chinach. Kobiety znajdują się na parapecie 11. piętra wieżowca i myją okna. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że stoją po zewnętrznej stronie budynku, nie mając obok żadnej balustrady ani lin, które trzymałyby je na tej wysokości i zapewniały bezpieczeństwo.

Pod nagraniem pojawiło się sporo komentarzy wyrażających przerażenie. "Już samo wystawienie głowy mnie przeraża, a co dopiero coś takiego" - pisze jedna z osób.

Reklama

W innym nagraniu na platformie widzimy podobną scenę. Tym razem rozgrywa się ona na... 30. piętrze wieżowca. Kobieta wyciera szklane elementy balkonu, wystawiając nogę i część tułowia na zewnątrz i niebezpiecznie się wychylając, by dosięgnąć dalej. Osoba nagrywająca tę scenę pokazuje jak wysoko znajduje się kobieta. Odległość od ziemi przyprawia o zawrót głowy.

"To cud, że te kobiety wciąż żyją" - nie mogą nadziwić się komentujący. Są też i tacy, którzy podziwiają zaradność i odwagę pracujących. "Trzeba sobie jakoś radzić" - piszą. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chiny

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy