Reklama

Chiny: Karambol na moście, zderzyło się ponad 200 pojazdów. Jedna osoba nie żyje

Ponad 200 pojazdów zderzyło się na moście w mieście Zhengzhou w prowincji Henan w Chinach. Do karambolu doszło w środę rano z powodu wyjątkowo mglistych warunków - przekazuje Reuters. Poinformowano także o jednej ofierze śmiertelnej. Na zdjęciach i filmach udostępnionych w mediach społecznościowych widać dziesiątki samochodów i ciężarówek, a kierowcy komentują: "pełno tu ludzi, nie sądzę, żebyśmy mogli zejść z mostu".

Według wstępnych szacunków ratowników na miejscu zdarzenia w zderzeniu uczestniczyło ponad 200 pojazdów. Jak poinformowała lokalna telewizja, rannych udało się przetransportować do szpitali.

Lokalne służby meteorologiczne przekazały, że widoczność w wielu obszarach, w tym w Zhengzhou, wynosiła rano mniej niż 500 metrów, a w niektórych obszarach 200 metrów.

Karambol na moście w Chinach. Na miejscu ratownicy

Wiele osób zostało rannych i uwięzionych na moście, na miejsce wypadku dotarła także lokalna straż pożarna. Według państwowych mediów wysłała ona na miejsce 11 wozów strażackich i 66 ratowników.

Reklama

Na zdjęciach i nagraniach w mediach społecznościowych zobaczyć można zgniecione samochody i ciężarówki ułożone jeden na drugim na moście Zhengxin Huanghe.

Chiny. Uczestnicy wypadku: To jest przerażające, pełno tu ludzi

Do wielu kolizji doszło na kierunkach północ-południe i południe-północ w pobliżu środkowej linii mostu Zhengxin Huanghe. Most Zhengxin Huanghe to główny wiadukt na Rzece Żółtej, łączący Zhengzhou i sąsiedni Xinxiang.

Lokalna policja drogowa wydała ostrzeżenie zakazujące wszystkim pojazdom przejeżdżania przez most z powodu mgły kilka godzin temu.

Na chińskiej platformie Weibo udostępniono filmy, na których widać rzędy samochodów i ciężarówek uszkodzonych w różny sposób. Słychać także jak jeden z obecnych tam kierowców komentuje: - To jest zbyt przerażające. Pełno tu ludzi. Nie sądzę, żebyśmy mogli zejść z mostu. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chiny | karambol | most | wypadek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy