Reklama

Reklama

Chiny: Już 132 śmiertelne ofiary koronawirusa

Do 132 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Niemal wszystkie przypadki śmiertelne zanotowano w prowincji Hubei. Zarażonych jest już blisko sześć tys. osób.

Około 20 tys. jej mieszkańców prowincji Hubei poddano kwarantannie, 3,3 tys. osób - hospitalizowano - poinformowała Narodowa Komisja Zdrowia.

Z Wuhan, stolicy prowincji Hubei, Japonia ewakuowała około 200 swoich obywateli, a Stany Zjednoczone - 240. Podobny krok rozważają Francuzi. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

"Demon"

Prezydent Chin Xi Jinping podczas rozmów z przedstawicielami Światowej Organizacji Zdrowia nazwał wirusa "demonem" i zapewnił, że będzie na bieżąco informował o postępach w walce z chorobą. Chińscy epidemiolodzy szacują, że epidemia będzie się rozszerzać jeszcze przez około 10 dni, a potem liczba chorych nie powinna wzrastać.

Reklama

Z kolei lekarze z uniwersytetu w Hongkongu uważają, że w największych chińskich miastach takich jak Kanton, Pekin, Szanghaj oraz Shenzhen epidemia osiągnie swoje apogeum na przełomie kwietnia i maja. 

Opracowano szczepionkę

Epidemiolodzy z Hongkongu poinformowali, że opracowali szczepionkę, lecz potrzebują czasu, aby ją przetestować.

Koronawirus został już odnotowany w 15 krajach, w tym w Ameryce Północnej, Australii i Europie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne