Reklama

Chiny grożą Australii: Bądźcie przygotowani na poświęcenie

Hu Xijin, redaktor naczelny nacjonalistycznego chińskiego tabloidu "Global Times" wystosował na Twitterze ostrzeżenie dla Australii. Zdaniem dziennikarza Australia musi być gotowa na potężny atak w razie ewentualnego zaangażowania się w obronę Tajwanu w przypadku chińskiej agresji.

"Jeżeli australijscy żołnierze przybędą walczyć w Cieśninie Tajwańskiej, jest nie do pomyślenia, by Chiny nie przeprowadziły potężnego ataku na Australię i ich bazy wojskowe. Więc niech Australia lepiej się przygotuje na poświęcenie za wyspę Tajwan i Stany Zjednoczone" - napisał na Twitterze w sobotę w nocy (czasu australijskiego - red.) Hu Xijin.

Wpis dziennikarza był odpowiedzią na słowa ministra obrony Australii Petera Duttona, który w wywiadzie opublikowanym w piątek mówił, że w razie ataku na Tajwan, australijskie siły wesprą wojska USA - tłumaczył australijski portal internetowy.

Reklama

Joe Biden: USA broniłoby wyspy Tajwan

W październiku prezydent USA Joe Biden oświadczył, że Stany Zjednoczone broniłyby wyspy Tajwan w razie inwazji chińskich wojsk - przypomina news.com.au.

Czytaj w Tygodniku Interii: Czy to koniec sudańskiej rewolucji?

Tajwan zachowuje odrębność polityczną od 1949 roku, gdy po przejęciu władzy przez komunistów w Chinach kontynentalnych na wyspę wycofały się siły Republiki Chińskiej i jej rząd. Komunistyczny Pekin nigdy nie pogodził się z tym stanem rzeczy i niezmiennie uważa Tajwan za swoją prowincję. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Chiny | Australia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy