Reklama

Chcą zawieszenia stosunków USA z Polską. Organizacje żydowskie zbierają podpisy

Organizacje żydowskie działające w USA wzywają Biały Dom do zawieszenia stosunków z Polską do czasu odrzucenia ustawy o IPN przez rząd Mateusza Morawieckiego. Zbierają podpisy pod umieszczoną w internecie petycją.

"Polsko, nigdy nie pozwolimy ci zaprzeczyć Holocaustowi" - brzmi hasło na stronie neverdeny.org, gdzie pojawiła się petycja do amerykańskiego rządu.

Na stronie widnieje logo fundacji Ruderman Family Foundation.

Na stronie pojawił się film, w którym bohaterowie mówią: "Pójdę za to do więzienia; zamkną mnie za to, co zaraz zrobię; polskie więzienie dziś już mnie nie przestraszy" i dodają: "Polski Holocaust".

"Po tym jak 3,5 mln Żydów zostało zamordowanych w Polsce, w tym setki tysięcy dzieci, Polacy ustanowili nowe prawo. Słuchajcie Polacy! To, co się stało podczas Holokaustu, wystarczy. Uchylcie to haniebne prawo teraz. Teraz!" - słychać na nagraniu. 

Reklama

Ruderman Family Foundation jest prywatną fundacją powstałą w 2002 roku w Bostonie. Działa zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i Izraelu. 

Zajmuje się działalnością filantropijną na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wzmacnianiem relacji między Izraelem a społecznością żydowską w USA. 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama