Reklama

Reklama

CDC: Sezon grypowy w USA przebiega łagodnie

W lutym w USA odnotowano mniej zachorowań na grypę sezonową niż zazwyczaj o tej porze roku - poinformowało amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). "Dane dotyczące liczby hospitalizacji są znacznie niższe niż średnia dla tego okresu sezonu grypowego i niższe niż dane z każdego wcześniejszego sezonu grypowego od kiedy w 2005 r. zaczęto zbierać te statystyki" - przekazano w komunikacie.

W siódmym tygodniu sezonu grypowego 2020-21 w USA (między 13 a 20 lutego) laboratoria kliniczne przebadały pod kątem wirusa grypy 18 740 próbek. W 13 z nich wykryto wirusa typu A, w 15 - typu B.

- Zachorowań na grypę sezonową jest mniej niż zazwyczaj o tej porze roku - poinformowało CDC.

Od października 2020 r. do 20 lutego 2021 r. w 14 stanach USA z powodu grypy w szpitalach leczono 183 osoby, współczynnik hospitalizacji wynosił 0,6 na 100 tys. mieszkańców.

Najmniej hospitalizacji z powodu grypy od 2005 roku

"Dane dotyczące liczby hospitalizacji są znacznie niższe niż średnia dla tego okresu sezonu grypowego i niższe niż dane z każdego wcześniejszego sezonu grypowego od kiedy w 2005 r. zaczęto zbierać te statystyki" - przekazano w komunikacie CDC.

Reklama

Instytucja przypomina, że najlepszą ochroną przed grypą i jej potencjalnie groźnymi powikłaniami jest przyjęcie szczepionki i namawia do zaszczepienia się osoby, które jeszcze tego nie zrobiły.

Ładowanie...

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy