Reklama

Reklama

Były szef CIA przyznał się do zaniedbań ws. poufnych informacji

Były dyrektor CIA, emerytowany generał David Petraeus, który zmuszony był podać się do dymisji w 2012 roku po ujawnieniu jego romansu, przyznał się do stawianego mu zarzutu zaniedbań dotyczących informacji poufnych - podał resort sprawiedliwości USA.

Związek Petraeusa z autorką jego biografii Paulą Broadwell doprowadził nie tylko do dymisji emerytowanego generała i dowódcy wojsk amerykańskich w Afganistanie i Iraku, ale też do oskarżeń o publiczne ujawnienie tajemnic państwowych.

Ministerstwo sprawiedliwości USA poinformowało, że prawnicy Petraeusa złożyli we wtorek w sądzie okręgowym w Charlotte (stan Karolina Północna) dokument zawierający jego przyznanie się do winy polegającej na "usunięciu i przetrzymywaniu tajnych informacji".

Oskarżyciele federalni prowadzili dochodzenie, by ustalić, czy Petraeus udostępniał poufne materiały Pauli Broadwell; policja informowała wcześniej, że takie informacje znaleziono w komputerze byłej kochanki Petraeusa oraz w jej mieszkaniu.

Reklama

AP przypomina, że skandal związany z romansem byłego szefa CIA złamał karierę człowieka, którego uważano za potencjalnego kandydata na prezydenta USA.

Reklama

Reklama

Reklama